Moje zdraví – MUDr. Dagmar Obrovská

V rámci týdenního tématu – „Ve zdravém těle zdravý duch“ navštívila ve středu naši školku paní doktorka Dagmar Obrovská z ordinace pro děti a dorost v Brněnci.

Paní doktorka si pro děti připravila zajímavé povídání o zdraví. Ptala se dětí, jestli byly někdy nemocní a jaké nemoci znají. Také zda vědí, kdo nám ty nemoci způsobuje – viry a bakterie. Na obrázcích dětem ukazovala, kde všude se viry a bakterie nacházejí a jak si správně mají umývat ruce, aby je žádný bacil nenakazil. Zmínila také důležitost vitamínů, které najdeme nejčastěji v ovoci a zelenině.

Děti byly šikovné, hlásily se a paní doktorce aktivně odpovídaly. Za odměnu dostaly „Diplom pro malého zdravotníka“ a balíček se sladkostmi.

Barbora Venclová