„Moje zoubky“ – návštěva MUDr. Jany Illové v naší MŠ

V úterý dopoledne za námi do školky přišla návštěva. Byla jí MUDr. Jana Illová ze ubní ordinace v Brněnci. Paní zubařka si pro děti připravila krátkou besedu o tom, jak se mají starat o své zoubky. Děti se dozvěděly, že správná péče vyžaduje pravidelné a pečlivé čištění s vhodným kartáčkem a zdravé stravování. Děti měly možnost prohlédnout si některé lékařské náčiní a vyzkoušely si „vrtání“ zubů na „Panu Zoubkovi“. Paní zubařka si také prohlédla, jaké kartáčky a zubní pasty používají děti ve školce a vysvětlila dětem správnou metodu čištění zoubků.

Jako poděkování za návštěvu, předaly děti paní zubařce ozdobená srdíčka a kytičku. Děti na oplátku dostaly balíček gumových bonbonků ve tvaru zubů a zubních past. Tímto děkujeme paní Illové za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

Barbora Venclová