„Moje zdraví a bacily“ – návštěva MUDr. Dagmar Obrovské v naší MŠ

Ve středu 6.11.2019 za námi do MŠ přišla na návštěvu paní doktorka Dagmar Obrovská. Hned po příchodu paní doktorky předal Honzík kytičku, jako poděkování, že si na nás paní doktorka udělala čas. Nejdříve se děti dozvěděly, jaké všechny možné bacily můžeme chytit, co všechno nás může bolet. Děti zkoušely bacily (pomocí obrázků) připínat na velký obrázek holčičky. Dále jsme si povídali o tom, co můžeme jíst, co je zdravé a co zdravé není. Na závěr paní doktorka dětem připomněla, jak důležité je si umývat ruce i ovoce a zeleninu, kterou budeme jíst. Děti si vyzkoušely pomocí dezinfekčních kapesníčků utřít ruce a viděly tak, kde všude na ruce můžeme mít bacily.

Dětem se beseda velice líbila a hezky spolupracovaly. Děkujeme paní doktorce za milou návštěvu a budeme se těšit na příští spolupráci.

Klapušová Lucie