Divadélko Jó – Jo – Rampouchová pohádka

Ve čtvrtek před obědem za námi přijelo naše nejoblíbenější divadlo Jó-Jo, tentokrát se zimní Rampouchovou pohádkou.

Pohádka začínala na podzim. Jako první se objevil havran, poté další lesní zvířátka jako třeba veverka, svišť, zajíček a divoká prasátka. S příchodem andílka a čerta nastala zima. Zde už se nám představil Děda Rampoušek, Babice Metelice a jejich mazlíček Mrož Ambrož. S mrožem si děti zacvičily rozcvičku, s babičkou a dědečkem za pomoci básničky s pohybem přivolávali meluzínu. Avšak aby mohla začít ta pravá zima, bylo zapotřebí vyhledat kluky Mrazíky. S Mrazíkama byla velká legrace, kreslili dětem na okna různé obrázky a děti poznávaly, o jaké obrázky jde. Zima nakonec opravdu začala vládnout a to se vším, co k ní patří. Najednou bylo všude bílo, z divadélka visely rampouchy, svítila světélka, děti prolézaly sněhovým tunelem, klouzaly se po sněžných stopách a dokonce si zahrály i koulovačku. Hodný havran na závěr dětem nabídl bonbonek.

Pohádku si užily nejen děti, ale i my dospělí. Mockrát děkujeme a těšíme se zase příště.

Barbora Venclová