31.03.2015 – Výprava za velikonočním zajíčkem s plněním úkolů a pokladem

Při pohledu z okna ven to sice vypadalo, že budou Vánoce a ne Velikonoce, ale nám to s dětmi ani trošku neubralo na dobré náladě a na tom, abychom se těšily na „Výpravu za velikonočním zajíčkem”, která nás dnes čekala. Velikonoční zajíček nám hned ráno napsal dopis, že to vůbec nevadí, že venku hodně chumelí, že nám připravil úkoly ve školce. My jsme si nejprve všichni společně v kroužku povídaly o symbolech Velikonoc a také jsme si zazpívali a zopakovali různé jarní písničky, například „Vozilo se na jaře”. Na výpravu se nejdříve vydaly děti z mladšího oddělení a potom i děti ze staršího oddělení. Děti hledaly cestu podle obrázků zajíčka a také podle šipek. Po cestě hledaly dopisy s úkoly, které museli všichni společně splnit. Děti měly za úkol například říci, jaké symboly Velikonoc znají, zacvičit 5 dřepů a pohybovou hru „Hlava, ramena, kolena, palce”, najít a spočítat velikonoční vajíčka, zazpívat velikonoční písničku a zarecitovat a zazpívat písničku o zajíčkovi. Velikonoční zajíček potom prostřednictvím dopisu všechny děti moc pochválil a děti mohly jít hledat zajíčkův poklad. Nakonec ho našly velmi dobře schovaný. Zajíčkovi jsme společně poděkovali a o poklad se rozdělili.

Lenka Kabelková