10.06.2015 – Návštěva mlýna v Brněnci

Protože si tento týden povídáme ve školce o tom, jaké máme povolání a čím bychom chtěli být, tak jsme se šli společně podívat do mlýna. Hned při příchodu nás přivítal pan ředitel spolu s pánem, který má na starosti provoz. Pan ředitel dětem vyprávěl o historii mlýnu a také o tom, jak to ve mlýně probíhá v současné době. Děti si mohly prohlédnout, jak vypadá nejen klas a obilná zrnka, ale také rozemletá na hrubou i na jemnou mouku, která se používá na pečení. Děti dokázaly odpovědět na všechny otázky, které jim pan ředitel dával. Bylo vidět, že už o tom, jak vznikne mouka, také něco ví, hlavně děti – předškoláci. Nakonec děti pěkně poděkovaly, předaly dárečky a rozloučily se.

Tímto velmi děkujeme panu řediteli, že nám umožnil navštívit mlýn.

Lenka Kabelková