Sluníčková olympiáda

Ve čtvrtek 21.9. 2023 se konala ve školičce U Dvou sluníček „Sluníčková olympiáda“. Po vydatné svačince si děti z oranžových sluníček s doprovodem kytary strejdy Míly a hudebních nástrojů ještě zazpívaly, protože se chystají na vystoupení k 20. výročí vydání hudebního zpěvníčku: “Štrůdlíček plný písniček“ 25.10.2023 v MKS Letovice.

Pak se převlékly do cvičebních úborů a zopakovaly si společně se zelenými sluníčky pravidla bezpečnosti při proudovém cvičení na školním hřišti. Z šatny se děti v zástupu odebraly na školní hřiště, kde už pro ně byly nachystány tyto disciplíny:

• běh mezi kužely,
  • přeskoky nízkých překážek,
  • prolézání obručí,
  • prolézání látkovým tunelem,
  • podlézání pod tyčí,
  • přelézání malých žebřin,
  • hod na Kašpárka,
  • hod létajícími talíři
  • skok do písku.

Nejprve si děti postavily: „Brněneckou školičku“ s pohybem, s využitím padáku zahrály „Kolo, kolo, mlýnský“, pak si zacvičily „Sluníčkovou rozcvičku“ a zarecitovaly básničku: „Podívej se matičko, namaluji sluníčko“ s pohybovým vyjádřením. Seznámily se s trasou a olympiáda začala. Všechny děti si sportování užívaly, bylo vidět, že je to velmi baví. Po skončení děti dostaly sluníčkové medaile a posilnily se mléčným řezem, který zapily pitíčkem.

Den se vyvedl, všichni byli spokojení.

Sportujeme, to se ví, to je cesta ke zdraví! Tak zase příště.