27.11.2015 – Pohádka O Budulínkovi

PROJEKT „POHÁDKA NA KAŽDÝ MĚSÍC“

Tentokrát se děti seznámily s pohádkou O Budulínkovi. Proč zrovna tato pohádka? Blíží se zimní čas a zvířátka v lese nebudou mít co jíst. Ale ve školičce jsou hodné děti, které nosí zvířátkům do lesa tvrdé pečivo, kaštany, mrkvičku nebo jablíčka. Když přišla paní knihovnice Z. Ivanovová, děti pěkně pozdravily, přivítaly a obdarovaly ji kytičkou Vánoční hvězdy a obrázky. V tichosti se posadily na židličky a poslouchaly, co se dozví. Paní knihovnice se dětí ptala, zda pohádku znají. Děti přikývly, a že pohádku zahrají. Raduška během pohádky ukazovala posloupnost na pohádkovém plakátu a děti- herci se vžily do svých rolí s využitím kukliček a převleků. Po vystoupení všichni obdrželi veliký potlesk. Paní knihovnice potom pověděla pohádku trošku jinak, kde byl Budulínek zlobivý, a nikdo si s ním nechtěl hrát, ani ty lištičky. Opět je pohádka napsána v několika verzích, ale nejznámější je s housličkami a bubínkem. Pak povídala o zvířátkách domácích, žijících v lese a v ZOO. Ptala se dětí, kde byli a které zvířátko mají rádi, popř. jak se o něj starají. Potom ještě dětem přiblížila tradici sv. Martina a popřála dětem pěkné Vánoce. Děti poděkovaly, rozloučily se a šly si vykreslit omalovánku k pohádce pastelkami dle vlastní fantazie.

Děkujeme paní Ivanovové za čas strávený s námi v MŠ a těšíme se na další návštěvu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky, Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.