03.12.2015 – Svatá Barbora, lidová tradice

Jak už to tak bývá, kalendář praví, že na 4. 12. mívají svátek všechny Barbory. Tento den, nás nenavštívila Sv. Barbora, ale čert, Mikuláš a anděl. A co Barbora? Tentokrát svůj svátek v MŠ oslavila o den dříve. Děti seděly pěkně v kroužku, povídaly si o blížících se Vánocích, když v tom někdo zazvonil. Po otevření dveří přišla na návštěvu v krásných bílých šatech „Sv. Barbora“. Děti velmi pěkně pozdravily, a Barborku posadily mezi sebe, aby si po dlouhé cestě odpočinula a nabídly jí čaj. Barunka se dětem představila a seznámila je se svým příběhem, co vše se jí v životě přihodilo a jak se stala svatou. Děti velmi pěkně naslouchaly, vnímaly, co jim povídá, a když něco nevěděly, zeptaly se. Zvídavost byla zvídavost. Když se vše dozvěděly, Barunka každé dítě, i paní učitelky obdarovala zlatým penízkem, a také před odchodem děti dostaly větvičku ze zlatého deště tzv. Barborku. O kterou se doma mají postarat. Pokud se postarají dobře, do Štědrého dne se zazelená a děti budou šťastné. Děti poděkovaly za návštěvu, pěkně se rozloučily a popřály Sv. Barborce šťastnou cestu.