01.03.2016 – Královská hudební hostina – vystoupení varhanního virtuóza Martina Kubáta

Dnes nás ve školičce navštívil pan Martin Kubát, varhanní virtuóz. Na začátku nám všem objasnil pojem „Hudební hostina“. Dozvěděli jsme se, že se jedná vlastně o takovou hostinu pro naše ouška. Tématem besedy byl hudební skladatel J. S. Bach. Pan Kubát nás seznámil s trochou historie a naučil nás o tomto hudebním králi písničku. Text písně byl jednoduchý, takže si ho děti ihned zapamatovaly a zpívaly společně s panem virtuózem, který hrál na klavír. Poté pan Kubát vyzval děti, aby zapojily vlastní fantazii a představily si nějaký zámek, nebo hrad, na kterém mohl tento skladatel žít. Děti jmenovaly své vysněné stavby. Dále si děti měly představit nějaké prince a princezny. Při jedné z mnoha skladeb sehrála Karolínka právě princeznu, která usnula hlubokým spánkem a František statečného prince, který ji přišel probudit. Zámeckou kapelu ztvárnila Gábinka, Tomášek, Raduška, Martínek, Kika a Nikolka. Děti hrály na Orffovy hudební nástroje. Spoustu klavírních skladeb od pana Kubáta děti doprovázely jednoduchým pohybem, vyjadřujícím především rytmus a náladu dané skladby. Na závěr předaly děti z oranžového sluníčka panu Kubátovi vyrobená srdíčka, ze kterých měl velkou radost.

Tímto děkujeme panu Martinovi Kubátovi.

Barbora Venclová