23.03.2016 – Výprava sluníček za velikonočním zajíčkem s hledáním pokladu

Ve středu 23. března vyrazily děti z MŠ U DVOU SLUNÍČEK na výpravu za velikonočním zajíčkem. Podle instrukcí v prvním dopise od zajíčka se děti měly vydat na cestu a hledat oranžové pentličky, které značily cestu.

Zajíčkova cesta vedla mezi zahrádky a děti plnily připravené úkoly (např. zazpívat jarní písničku, zarecitovat básničku, říct symboly Velikonoc, povědět mláďata určených zvířátek, zahrát si hudebně pohybovou hru „Zajíček v své jamce“ a poté najít zajíčka, který nás obdaroval sladkým perníčkem a pověděl nám, že poklad na nás čeká v mateřské škole). Při příchodu ke školce na děti čekal další úkol a to pomalovat pěkně chodník křídami. Když byl chodník pěkně pomalovaný, tak se děti vydaly do školky hledat poklad, který na děti čekal ve třídě u oranžových sluníček. Poklad byl v podobě sladké odměny, ke které dostaly diplom za účast. Dětem se výpravná cesta moc líbila a těší se na další rok.

Barbora Zeráková