13.12.2016 – Svatá Lucie – lidová tradice a Výroba vánočních svícínků

V úterý děti navštívila Svatá Lucie, kterou představovala p. učitelka Barunka Zeráková. Děti paní v bílém přivítaly písničkou „Zimní“. Děti se dozvěděly, že Svatá Lucie vždy 13. prosince kontroluje, zda mají všechny školičky v okolí před Vánocemi pěkně uklizeno. Svaté Lucii se v naší školce moc líbilo, ale přece jenom drobné nedostatky odhalila. Malý nepořádek byl dětské kuchyňce, ale děti slíbily, že i na kuchyňku budou při příštím úklidu hraček myslet. Svatá Lucie nepřišla s prázdnou, donesla každému čokoládový oplatek.

Po odchodu Svaté Lucie jsme se všichni přemístili do zadní třídy, kde na děti čekal důležitý úkol – vyrobit poslední dáreček pro jejich blízké na středeční vánoční setkání. Jednalo se o vánoční svícínek. Děti zapichovaly větvičky a sušené kytičky okolo svíčky do připraveného košíčku. Za pomoci p. učitelek si děti svícínky zdobily sušeným ovocem a ozdobami. Věříme, že dětmi vyrobený vánoční svícínek se bude krásně vyjímat na vašem štědrovečerním stole.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“121″ gal_title=“13.12.2016 – Svatá Lucie, lidová tradice“]