15.02.2017 – Návštěva předškoláků 1. třídy ZŠ Brněnec

Na středu 15. 2. 2017 jsem si domluvila schůzku s Mgr. Evou Švancarovou, učitelkou z 1. třídy ZŠ Brněnec. Děti o návštěvě věděly předem a připravily svým kamarádům a paní učitelce krásné zápichy sněhuláků a přáníčka. Po svačince jsme si s dětmi pověděli, kam půjdeme, co tam budeme dělat, jak se budeme chovat, co budeme pozorovat – výzdobu třídy, čím se liší od naší školkové. Děti se moc těšily. S sebou si vzaly přezůvky, pěkně se seřadily do dvojic a mohli jsme jít. Šla s námi i paní učitelka Barunka Venclová. Po příchodu do budovy ZŠ děti zkoumaly prostředí – šatny, záchody, zavřené dveře. Děti se přezuly a šly po schodech nahoru, kde už je na chodbě vítala paní učitelka. Děti pěkně pozdravily a vstoupily do třídy, kde je děti pozdravily stoupnutím v lavici. Pak si školáci k sobě přizvali předškoláčky do lavice. Ukazovali jim své sešity, pracovní listy, žákovské knížky. Paní učitelka děti seznámila s třídou, co vše je na zdech, a zda děti předškolní už něco poznají. Děti se samozřejmě hned zapojily, počítaly, ukazovaly písmenka dlouhým ukazovátkem. Společně si děti vypracovaly pracovní list spojovačku, byla to pro všechny hračka. Vzájemná spolupráce mezi dětmi byla kouzelná. Děti si během návštěvy zahrály pohybovou hru a také si zazpívaly. Bylo vidět, jak moc je vše kolem zajímá. Předškoláci předali všem prvňáčkům dárečky, paní učitelce předali přáníčka, malinový čaj a bonbony pro děti. Paní učitelka s dětmi měla to stejné připravené pro předškoláky. Nakonec předškoláci navštívili ještě 2. a 3. třídu a také dvě herny, kde je zaujaly hračky a velký gauč, na který se posadili. Druhý den si děti povídaly o zážitcích ze ZŠ, do které se moc těší.

Děkuji paní ředitelce Kašparové za spolupráci se ZŠ a paní učitelce Švancarové za spolupráci a čas, který nám věnovala.