31.03.2017 – ZÁPIS NANEČISTO

Tak jak to každým rokem bývá, dětičky rostou. Nejprve jsou v MŠ v mladším oddělení, pak ve starším. A ve starším se z mnohých stávají předškoláci. A připravují se na vstup do základní školy. A jak to probíhá? Procvičují různé pracovními úkoly, grafomotoriku, matematické představy, písně a básně. Také procvičují zavazování tkaniček, správný úchop příboru a mnoho důležitých a potřebných věcí pro život. Před zápisem do ZŠ probíhá v MŠ „Zápis na nečisto“, kde si děti vše zopakují a zjistí své znalosti, co už umí, nebo co by se ještě mohly naučit, co zdokonalit. Zápis nanečisto se konal 31. 3. 2017. Děti se už od rána moc těšily. V kroužku si pověděly, jak bude zápis probíhat, že se nemají čeho bát, že jsou šikovné. A když si na něco nevzpomenou nebo něco nebudou umět, tak že to vůbec nevadí. A v 9 hodin si děti zazpívaly u piana s panem učitelem Milanem, pak jsme se všichni společně přivítali. Pak jsem děti rozdělila do skupin a pověděla, co v dané skupině budou dělat. U paní učitelky Barunky Z. budou říkat své jméno, bydliště, věk, datum narození a nakreslí svoji postavu, u paní učitelky Barunky V. budou vyprávět pohádku a prostorovou orientaci.  Matematické představy, početní řadu, více x méně dostane na starost pan učitel Milan, geometrické tvary, báseň a zavazování tkaniček si vezmu na starost já.

A pak už nic nebránilo tomu, aby byl zápis zahájen. Děti se velmi snažily, byly šikovné. Po splnění všech úkolů byly obdarovány diplomy, knihou plnou masek, gumovými bonbony a pitíčkem. Děti za vše pěkně poděkovaly a nakonec se všichni společně vyfotografovaly.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.