„První den ve školičce U Dvou sluníček“

Dne 4. 9. 2017 byl pro některé děti „Prvním dnem  nástupu“  do MŠ U DVOU SLUNÍČEK. Děti, které byly v MŠ poprvé, se seznámily se svojí značkou v šatně, přezuly se, rozloučily se s maminkami, tatínky a šly do třídy. Tam je pěkně přivítaly paní učitelky a provedly je po třídě, aby si děti vybraly hračku, se kterou by si chtěly hrát. Také byl pro děti připraven prohazovací šáša s balónky. Paní učitelka Barunka Venclová si s dětmi zopakovala pravidla  MŠ –  chodíme pomalu, jsme na sebe hodní, půjčujeme si hračky, uklízíme hračky, dodržujeme bezpečnost v umývárně – zopakovala si s dětmi i s návyky při mytí rukou s názornou ukázkou. S dětmi zelených sluníček do umývárny chodily paní učitelky a postupně je seznamovaly s návyky hygieny. Po svačince se děti společně seznámily s pravidly bezpečnosti na školní zahradě, aby se předešlo úrazům. Děti se napily, v doprovodu paní učitelky šly do umývárny, do šatny se přezout a hurá na školní zahradu. Děti si hrály na písku, stavěly tunely, mosty, tvořily pomocí tvořítek, houpaly se na houpačkách, klouzaly se na skluzavce, hrály si v bazénku s balónky. A pláč?  Objevil se u těch nejmenších, ale netrval dlouho, neboť bylo k obdivování mnoho věcí, a na slzičky se rychle zapomnělo.  A nechybělo také blahopřání k narozeninám Romance a k svátku Rozárce. První den se vyvedl. Bylo na dětech vidět, že jsou spokojené a veselé.

  Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.